Hello Tello Pilot!
Join our DJI Tello community & remove this banner.
Sign up

Hello from Poland

Welcome to the forum.
I hope you will find our site helpful and look forward to any input , photo's/video's you might post .
Don't be shy and ask anything if you can't find it by searching . (y)
 
Welcome to the forum.
I hope you will find our site helpful and look forward to any input , photo's/video's you might post .
Don't be shy and ask anything if you can't find it by searching . (y)
Thank you. I wont be shy :).
I have bought a wifi repeater 2 from xioami. Is
Hehe ostatnio nawet sporo tam latałem Tello ? więcej niż u siebie w Gdańsku. Teraz 9-10maja znowu tam polatam z pewnością ?. Nawet pod sejmem Policja na Tello nie reagowała ?

To niezły zasięg ma twój tello jak latałeś z Gdańska do Warszawy :)
Ja jeszcze uczę się latać. Ale najważniejsze dla mnie to filmowanie i zdjęcia. Kupiłem pada do niego, extender WiFi i mam jeszcze gogle vr. A i jeszcze apke tello fpv.
Czekam na dobre warunki pogodowe bo przy wietrze słabo się lata...
 
  • Like
Reactions: dirkclod
Thank you. I wont be shy :).
I have bought a wifi repeater 2 from xioami. Is


To niezły zasięg ma twój tello jak latałeś z Gdańska do Warszawy :)
Ja jeszcze uczę się latać. Ale najważniejsze dla mnie to filmowanie i zdjęcia. Kupiłem pada do niego, extender WiFi i mam jeszcze gogle vr. A i jeszcze apke tello fpv.
Czekam na dobre warunki pogodowe bo przy wietrze słabo się lata...
Wiadomka, mam wersje wojskowa o zasięgu 500km ??. A tak serio ostatnio często w stolicy na szkoleniach jestem wiec zamiast Phantoma tachac i nie moc na szybko go wyjąc tam gdzie chce bo macie mnóstwo stref nad Warszawa, wyciągam Tello i latam kiedy i gdzie mam ochotę ?

Do filmowania Tello to raczej słaby pomysł - zdjęcia robi znośne, filmy raczej jako dwusekundowe wstawki w jakimś projekcie można zastosować ale dłuższe pokazywanie video z Tello niestety mija się z celem. Tez mam TelloFPV apke, również jej czasem używam ale fajniej do zwykłego latania używa mi się fabryczna aplikacje. Fpv jest przydatna jak chce się zrobić video - wtedy tryby autonomiczne są okej.
 
Masz extender do niego? Jak się spisuje jeśli tak?
Najbardziej mi zależy żeby widzieć z góry. Nie samo latanie ale widok z miejsca którego nie zobaczę. Czyli z góry :). Wiem że filmy są średnie ale wolę fotki. Jakieś tipsy dla nowego usera?
 
Masz extender do niego? Jak się spisuje jeśli tak?
Najbardziej mi zależy żeby widzieć z góry. Nie samo latanie ale widok z miejsca którego nie zobaczę. Czyli z góry :). Wiem że filmy są średnie ale wolę fotki. Jakieś tipsy dla nowego usera?
Niestety jeszcze nie kupiłem Xiaomi ? ale chyba to zrobie niedługo bo bez tego zasięg to parodia. Do oglądania z góry Tello tez takie sobie ze względu na brak gimbala, wiec tyle o ile z powietrza do przodu będziesz widzieć ale zawsze widok będzie lepszy np. Z wysokiego balkonu ?, choć racja np. Na wsi dzięki Tello będzie można ujrzeć widok którego w innej sytuacji byś nie zobaczył. Ten dron jest tez fajny jako selfie dron do fotek w oryginalnych miejscach np. Mosty(wylatujesz poza most i robisz sobie fotkę) czy miejscówki ciezko dostępne albo po prostu jak jesteś z kimś z kim chcesz być na jednym zdjęciu w fajnej okolicy a komórka z ręki nie zrobisz takiego ujecia ?. Ja teraz kombinuje jak zrobić jakiś fajny malutki pojemnik do jego transportu a nie wydać 100zl na torbę PGY czy tym podobnej bo nie chce wydać połowy wartości drona na coś w czym będzie mi wygodnie go transportować ?, no i dałem znajomemu który pracuje na blacharni Mercedesa żeby mi polakierowal w jakiś fajny kolor obudowę ? zobaczymy co tam za kolor mi pryśnie bo dałem mu wolna rękę mówiąc żeby tylko nie był czarny ?.

A tipsy...? Hmmmm nie lataj na wietrze, i ja tam nie zakładam osłon latając na zewnątrz bo szkoda mi go przeciążać ?
 
Last edited:
Czytałem czy słyszałem zdjęcie osłon powoduje wydruzenie lotu o jedną minute więc mało. IMO nie ma sensu ich zdejmować chyba że jesteś doświadczonym pilotem.
 
Czytałem czy słyszałem zdjęcie osłon powoduje wydruzenie lotu o jedną minute więc mało. IMO nie ma sensu ich zdejmować chyba że jesteś doświadczonym pilotem.

Ja ich nie zakładam żeby zbędnego balastu nie było - zawsze to dodatkowa waga ekstra która nic nie wnosi poza odciążeniem silników. Po drugie jak odpalam Tello to zazwyczaj dlatego ze był na tyle mały żeby go gdzieś wpakować w torbę, plecak itd a z osłonami robi się sporo większy ?. Minuta lotu nigdy mi różnicy nie zrobiła bo zazwyczaj odpalam go na 1-2 min max. Na kilka fotek i lądowanie, a w trakcie podróży mam powerbank kupiony w auchan za 29zl po to żeby go trzymać w plecaku podłączonego do Tello- w tej sposób chyba tylko raz w życiu widziałem komunikat o słabej baterii. Na wędrówkach pieszych wzlatuje, fotki, laduje, podlacZam pod powerbank i do plecaka, po kilku chwilach znowu jest 100% baterii ?
 

New Posts

Members online

No members online now.

Forum statistics

Threads
5,690
Messages
39,934
Members
17,023
Latest member
Repiv

New Posts